Brno: Student’s diary (day 1)

HU:

Today, we had a meeting with the other groups. We really liked the games and the playing with our sounds. It was interesting to see how others would teach music to kids.

We found the university very amazing. Our favourite’s were the German group,who acted the city voices and sounds like the wind, motorcycle,cars etc.
Brno is a great and beautiful city as we saw at the sightseeing. We had a look at the cathedral, and the Pitersburg castle. The view was fascinating.

We don’t understand each other but what we have in common is the music.
We are looking forward to the next day here at Brno. We hope others like it, too!!! 🙂


DE:

Um neun Uhr trafen sich alle Gruppen(Tschechien, Ungarn, Frankreich, Deutschland) im Versammlungsraum. Nach einer Begrüßung zeigten uns die einzelnen Ländervertreter verschiedene Methoden, sich kennen zu lernen.

Nach einer kleinen Pause ging unsere Gruppe in einen Raum, um unsere Vorstellung für die anschließende Präsentation zu üben. Diese wurde zuvor im Unterricht geübt.  Später führten alle Gruppen ihre Vorstellung auf.

Am Abend wurden wir durch die Stadt Brno geführt.


CS:

Přijeli jsme s pocitem očekávání, protože jsme si nebyli jistí co se tu bude dít. Po ubytování jsme se všichni sešli ve velkém sále, kde jsme se všichni seznámili a přivítali ve všech 4 jazycích. Poté jsme se společně rozhýbali a rozezpívali a zkoušeli různé druhy hudebního, pohybového a rytmického umění.

Po přivítání jsme se rozešli zkoušet na odpolední vystoupení na zahájení workshopu. Cvičení bylo zdlouhavé, ale účinné. Poté jsme šli na oběd. Po obědě jsme měli krátkou, ale zaslouženou siestu. Když pro nás pan učitel přišel, že máme jít, tak se nám nechtělo, ale museli jsme.

Nástroje a vše potřebné jsme zabalili do připraveného auta a poté jsme se přesunuli na místní pedagogickou fakultu. Všichni měli dobrou náladu a užili si to. Vystoupení všem vyšlo a byli jsme překvapeni vnímáním hudby jiných zemí.

Pro poznání naší země jsme měli všichni prohlídku tohoto města. Bylo to super, ale ke konci nám už byla zima a všichni jsme byli unavení.

Dnešní den jsme si moc užili a těšíme se na další…


FR:

Cet après-midi, on a marché et on a appris sur BRNO : la cathédrale, le dragon.
Il y a plein de statues de personnes importantes.
J’ai bien aimé la visite de la ville. J’ai adoré quand on est rentrés dans La cathédrale.
C’est comme dans un monde imaginaire, je n’ai jamais connu ça, c’était la première fois.
On a acheté des gâteaux tchèques.

J’ai adoré le spectacle ; j’avais un peu le trac, des papillons dans le ventre !
J’ai bien aimé la farandole, tous ensemble.